Головна

свято святого валентина

День Святого Валентина чи щодня закохані?

З Днем Святого Валентина!

Привіт, друзі! Вітаю Вас із гарним та теплим лютим, який розтоплює серця та почуття у переддень Дня Святого Валентина! 14 лютого історично пов’язують із днем всіх закоханих. І написано-переписано про всі події, що передували такому визначенню, про листівки-валентинки, про те, як День Святого Валентина увійшов у наше життя із західних традицій… Але, мабуть, з роками ми розуміємо все по іншому, визначаємо другі цінності.


Символи і традиції дня святого Валентина

День Святого Валентина

Як з'явився день всіх закоханих?

Походження свята дня святого Валентина покрито таємницею. На сьогоднішній день існує дві найбільш поширені теорії походження свята всіх закоханих:

Римський свято Луперкалії. 14 лютого, за день до римського свята Луперкалії, люди святкували язичницьке свято родючості. У цей день вони обсипали дарами і поклонялися королеві римських богів і богинь Юні, яку також вважали покровителькою шлюбу. Жінки писали любовні листи, які називали «біллетамі», і кидали їх в спеціальну урну. Потім чоловіки витягали ці записочки з урни і, прочитавши лист і ім'я тієї що написала, відразу ж бігли її шукати. Цей звичай діяв до 18 століття, після чого люди вирішили, що буде краще вибирати свого «Валентина» або «Валентинку» самому, а не сподіватися на благородність долі.

Друга теорія пов'язана з поведінкою птахів і бджіл. Ще в середньовіччя багато закоханих пар в цей день відправляли один одному любовні послання, оскільки вони вважали, що 14 лютого починалося "одруження" багатьох птахів.
Існує також теорія про сумну любов одного священика Святого Валентина, який і дав своє ім'я цьому святу всіх закоханих. Проте археологи, що знайшли гробницю і древній храм Святого Валентина, не знають точно, скільки в історії було Валентинів, і хто з них став покровителем. Католицька церква налічує принаймні трьох святих з ім'ям Валентин. Всі вони були обезголовлені 14 лютого, принаймні, двоє з них були вбиті в третьому столітті в Італії. Найімовірніше, тим самим Святим Валентином був римський священик, що жив у третьому столітті, і проповідував християнство, який також таємно вінчав усіх закоханих не дивлячись на закон імператора Клавдія Другого, який заборонив шлюби, оскільки він вважав, що самотні молоді хлопці охочіше йдуть воювати. Згідно з легендою, перед стратою 14 лютого 270 року Валентин послав дочці тюремника записку з підписом «Твій Валентин». Ця фраза буквально відразу стала «крилатою» і навіть сьогодні її друкують на багатьох листівках до Дня святого Валентина. У 496 році римський папа Геласій назвав день 14 лютого святом Святого Валентина - покровителя всіх закоханих. Проте, в 1969 році інший римський папа Павло Шостий заборонив це свято і викреслив його з календаря. Але через якийсь час «християнський мученик» все ж таки взяв верх, і сьогодні 14 лютого святкується день Святого Валентина, якого вважають покровителем усіх закоханих.

Перші листівки з привітанням з днем святого Валентина в Європі з'явилися в 15 столітті, а саме в 1415 році, коли ув'язнений Чарльз, Герцог Орлеанський, який не мав можливості бачитися зі своєю коханою дружиною, передавав їй написані рукою любовні вірші. Дізнавшись про це, багато закоханих також стали посилати своїм другим половинкам любовні послання. У 16 столітті такі валентинки стали дуже популярними.


Вхід